24 Aralık 2016

Hadi Bana Gülümse :)


Herkese, dudaklarına pamuk şekeri bulaşmış kocaman bir MERHABA gönderiyorum:)


Merhaba, bölünerek çoğalabilen bir organizma. Meyvelerden en çok nara benzer; çarşıdan bir tane alırsın, eve geldiğinde bin tane olur. 2016’nın son blog yazısında sana bir “Merhaba” veriyorum; o hemen bölünerek çoğalacak ve binlerce olacak. Lütfen 2017’de insanlardan Merhaba’nı esirgeme ve gülümse olur mu? Hadi bana da gülümse! :)


Merhaba misafirim!
Sana burada defalarca böyle seslendim. Bir araya hiç gelmemişken, sıcak bir çay eşliğinde sohbet etmemişken aynı sözcükte buluştuk ve birbirimize “merhaba” dedik. Bir yabancıyla “Merhaba”yı paylaşmak beni mutlu ediyor.


Burada birkaç kez yazmaya başladım ama en düzenli süreci bu senenin ikinci ayında başladığım yolculukta yaşadım. Bu yolculuğun bazı önemli noktaları var; onlardan biri: Bu ağ günlüğünü “Haftanın Blogu” olarak bloglarında duyuran sevgili Günlük Baş Ağrısı ve Cafe Tigris lütfen açın kollarınızı, içten teşekkürlerimi yolluyorum! :) Bir şeyi yapabilmem için heyecan duymam gerekiyor, siz beni heyecanlandırdınız.

Sosyal ağlarda yayımlanan her içerik en azından bir kişinin okuması istenerek paylaşılır. Bu sene onlarca yayını benden başka okuyanlar da oldu. Hatta okumakla kalmayıp yorum yazanlar bile oldu. Bu iki eylemden en az birini gerçekleştirenlerden ellerini bana uzatmalarını rica ediyorum; çünkü uçan balonlar vereceğim :) (Her balonun içinde bir hayal var, renkli toplar bulutlara çarpınca hayaller de gerçekleşecek.)


Önce kendimce bir içerik planlaması yaparak içerik oluşturmaya başlamıştım; ancak burası zamanla iç döküp rahatladığım bir yer haline geldi. Çok şükür ki 2016’da bir tesadüfün hayatımı olumlu yönde değiştirmesiyle çemberinde dolaştığım bunalımın içine düşmekten kurtuldum. Yani 2016 benim için kaybolma ve bulma senesiydi.

Tek sayıları daha çok seviyorum; 2017, söylerken bile beni heyecanlandırıyor. İnanıyorum ki İkiBinOnYedi mutlulukla anacağım bir sene olacak. Bu arada paylaşımlarım da daha iyimser/mutlu/eğlenceli olacak :) Beklerim.Sözlerimin sonuna gelirken…

2016, ülkemiz ve dünya için çok zor geçen bir sene oldu; çok acı çektik, canımız çok yandı. “Hayat devam ediyor.” demek kolay değil; ancak yaşamayı sürdürüyoruz, sürdürmek zorundayız. Dilerim 2017 başta ülkemiz ve içinde bulunduğumuz bu büyük gezegen için daha iyi bir zaman olur. Şehitlerimizi saygıyla anıyorum.